Nuo 2015 balandžio Google išleido naują reikalavimą interneto svetainėms. Dėl smarkiai augančio interneto naudojamumo per lišmaniuosius įrenginius (telefonus, planšetinius kompiuterius), svetainės turi būti pritaikytos ne tik įprastiniam naršymui per kompiuterį, bet ir išmaniesiems įrenginiams. Šis kriterijus yra svarbus ne tik interneto lankytojų patogumui, bet ir SEO. Tinklapiai, kurie ignoruoja šį reikalavimą, yra baudžiami Google ir turi gerokai žemesnes pozicijas Google organinėje paieškoje.

Jei vis dar neturite mobiliosios svetainės versijos, rekomenduojame suskubti ir pasidaryti ją. Jeigu nežinote, ar Jūsų svetainė yra pritaikyta smartfonams bei planšetėms, pateikiame keletą būdų, kaip tai išsiaiškinti.

 

kaip-nustatyti-ar mano-svetainė-yra-draugiška-mobiliesiems-įrenginiams

 

★ Įrašas „Skirta mobiliesiems“ Google paieškoje

Pasiimkite savo išmanųjį arba planšetę. Google paieškoje suveskite savo svetainės pavadinimą. Jeigu prie savo svetainės, paieškos rezultatuose, matote prierašą „Skirta mobiliesiems“ – viskas gerai.

Paskutiniu metu, Google pradėjo rodyti šį įraša visuose paieškos rezultatuose. Nesvarbu, ar ieškoma pagal pavadinimą ar pagal tikslinius raktinius žodžius. Nemažai mobiliojo interneto vartotojų nemėgsta svetainių nepritaikytų išmaniesiems įrenginiams. Šriftas būna sunkiai įskaitomas, pati svetainė telefone atrodo padrika. Tokiose svetainėse vartotojai išbūna tik keletą sekundžių. Minėtas žymėjimas žmonės iškart nurodo kurios svetainės yra pritaikytos, kurios ne.

 

★ Mobile friendly testas

Paspaudę nuorodą galite sužinoti, ar Jūsų svetainė yra draugiška mobiliesiems. Kartais prie rezultatų pateikiamos Google rekomendacijos, kaip pakeisti svetainę, kad ji taptų dar patogesnė naršantiems joje : https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

 

★ Patikrinimas naršyklės lange

Interneto naršyklėje suveskite savo svetainės pavadinimą ir užeikite į ją. Dešiniajame viršutiniame kampe spustelkite ant dviejų stačiakampių piktogramos. Jūsų naršyklės langas turėjo sumažėti. Pelės pagalba tempkite langą į viršų ar apačią, į dešinę ar į kairę. Galite sustumti langą taip, kad jis pasidaytų panašus į telefono ekraną. Stebėkite vaizdą lange. Jis turi prisitaikyti prie lango dydžio – susispausti arba susitraukti. Jeigu lange matote „nukirptą“ vaizdą ar nuotraukas – Jūsų svetainė nėra pritaikyta mobiliesiems.

 

 

 

Dalinkis:  

Taip pat skaitykite :
Nemokamos veiksmingos marketingo priemonės naujam arba smulkiam verslui
Populiarinkite savo turinį per el. pašto parašą
Mokamos už paspaudimus reklamos pliusai ir minusai
Ką daryti, kad lankytojai nepabėgtų iš jūsų svetainės per 15 sekundžių?
Google Panda algoritmas gali būti draugas ir priešas
Youtube ar TV? Ką pasirinkti?