Įvairūs

Ieškome darbo: galimi darbo pokalbio klausimai

Autorius: 25 rugpjūčio, 2021 No Comments
darbo pokalbis

Darbo pokalbis biure

Lietuvoje paradoksas – registruojamas didelis skaičius neturinčių darbo, o darbdaviai siūlo dideles algas ir niekas nedirba. Tarp priežasčių, kodėl žmonės neieško darbo arba neina dirbti net už kelis tūkstančius eurų, yra „darbo paieškos kompetencijų trūkumas – neieško darbo aktyviai, nemoka prisistatyti darbdaviui, nežino, kokį darbą norėtų dirbti.“

Žmonėms, kurie iki tol nėra aktyviai ieškoję darbo, netgi darbo pokalbio klausimai kelia stresą. Tačiau neturėtų. Šiek tiek pasiruošus, jokie klausimai neišmuš iš vėžių.

Pateikiame keletą galimų ir darbdavių mėgstamų klausimų, kuriuos tikėtina ir jūs išgirsite darbo pokalbio metu. Sugalvokite atsakymus į juos. Turėkite trumpus ir ilgesnius, platesnius atsakymus. Tai leis jaustis saugiau ir labiau pasitikėti savimi sekančio darbo pokalbio metu.

Kodėl norite dirbti čia?

Tai puikus klausimas, į kurį turėtumėte patys žinoti atsakymą. Jei nenorite eiti dirbti į šią įmonę, kodėl turite eiti darbo pokalbį? Nešvaistykite savo laiko. O jei norite, pasiruoškite atsakymą. Kodėl patinka įmonė, kas joje žavi? Galbūt jums patinka veiklos sritis, matote joje savo augimo galimybes? Galbūt jus įkvepia vadovo pasiekimai ir talentas bei norite lygiuotis į tokius žmones? Raskite svarią priežastį ne tik kodėl jūs norite dirbti čia, bet ir kodėl čia dirbdami būsite naudingi įmonei.

Kokie jūsų gyvenimo tikslai?

Yra toks senas posakis: „Blogas tas kareivis, kuris nenori būti generolu“. Kiekvienas žmogus turi turėti tikslą būti geresniu, pasiekti, išmokti daugiau ir tobulėti. Pasvajokite kuo norite tapti po 5, po 10 metų ir įvertinkite kaip tą svajonę paversti tikslu. Galbūt norite išmokti tam tikrų įgūdžių ir pakilti karjeros laiptais, galbūt įsivaizduojate save mentoriumi, vadovu ar verslo pradininku.

Kokios jūsų silpnybės ar trūkumai?

Suktas klausimas, tiesa? Kaip galima darbo pokalbio metu prisipažinti apie savo silpnybes ir trūkumus, juk tai gali būti priežastys jūsų nepriimti į darbą. Tačiau pažvelkite į tai iš kitos pusės, pagalvokite apie kokią linksmą smulkmeną, kuri nesusijusi su darbu, bet galbūt susijusi su jūsų laisvalaikiu ar hobiu. Tai bus galimybė pateikti informaciją apie savo pomėgius, laisvalaikį ir tai koks žmogus esate po darbo dienos.

Papasakokite apie save

Tai prašymas, kuris daugeliui „išsijungia smegenis“. Darbo pokalbio metu darbdavys ar jo atstovas prieš savo akis mato jūsų gyvenimo aprašymą, todėl informacija kur mokėtės ar kur dirbote yra matoma. Sausi faktai jau nebereikalingi. Tai laikas, kurį galite skirti papasakoti apie save, ko išmokote paskutiniu metu, kas jus daro geru specialistu ar kokiu norite tapti.

Ką žinote apie įmonę?

Jūs turite ne tik žinoti, kodėl norite dirbti šioje įmonėje, bet gerai žinoti pagrindinę informaciją ir apie pačią įmonę. Nepamirškite pasidomėti ir konkurentais, paskutiniais įmonės paminėjimais spaudoje, perskaitykite interviu su vadovu, peržiūrėkite įmonės socialinius tinklus. Galbūt netgi turėsite minčių ar idėjų kaip galima pagerinti įmonės darbą, arba kuo konkurentai pranašesni ir kaip galima tai pakeisti.

Kokią paskutinę klaidą darbe esate padarę?

Darbo pokalbio klausimaiTaip, būsimas darbdavys gali paklausti apie klaidas ir nesėkmes darbe. Tačiau atminkite, jog visi mokomės iš klaidų. Pateikite savo atsakymą kaip paaiškinimą ko išmokote, kaip tas žinias pritaikėte ir kaip ateityje pavyko išvengti panašių klaidų.

Tai tik keli iš dažniausiai pasitaikančių darbo pokalbio klausimų. Bet pasiruošę atsakymus į juos jau būsite nuveikę pusę sunkaus proceso naujo darbo link.

Problems in later life which you might have booking with regards to purchasing a replica observe. This specific industry does not have a strong reputation. Many people feel that duplicate wrist watches are only able to be seen with this report layer wallet of man straight down the allee. Even so, that can not be more mistaken. richard mille replica navitimer watch duplicate are made to the very same specifications and also fine detail because genuine article. You would have to really scrutinize timepieces side-by-side to also take note of the slightest big difference. In reality, also a specialist might have difficulties critical the Breitling Navitimer replica from the unique.
Call Now Button