Kas yra hostingas?

Hostingas, kitaip dar vadinamas svetainės priegloba, – tai paslauga, leidžianti internetinį puslapį patalpinti internetinėje erdvėje. Nepakanka vien tik nusipirkti patikusį domeną – taip pat tenka pasinaudoti ir hostingo paslaugomis, nes tik tuomet internetinė svetainė vartotojams tampa pasiekiama. Hostingo paslaugų tiekėjai rūpinasi, kad jūsų internetinė svetainė būtų saugi, todėl ji yra laikoma specialiame serveryje. Galima išskirti kelis pagrindinius hostingo tipus – tai gali būti svetainių kūrimo tipas, bendrai naudojamas hostingas, asmeninis hostingas arba asmeninis serveris. Kiekvienas šių pasirinkimų pasižymi tam tikromis savybėmis, todėl pravartu apžvelgti pačias svarbiausias – tikėtina, kad tai jums padės atrasti pačią palankiausią galimybę.

Svetainių kūrimo tipas

Internetinių svetainių kūrimo tipas yra pritaikytas pradedantiesiems vartotojams, kurie planuoja susikurti internetinę svetainę, tačiau tam jiems stinga tam žinių ar specifinių įgūdžių. Šio tipo hostingas suteikia internetinės naršyklės sąsają, kuri leidžia susikurti ir valdyti svetainę be jokių papildomų nustatymų.

Bendrai naudojamas hostingas

Kaip ir sako pats pavadinimas, šio tipo svetainės priegloba yra dalijamasi su kitais vartotojais (tai apima ne tik paties serverio, bet taip pat ir visos programinės įrangos dalijimąsi). Palanku yra tai, kad bendrai naudojamų hostingų paslaugų kainos yra gerokai mažesnės, tačiau svarbu įvertinti tai, kad esant didesniam vartotojų skaičiui svetainės valdymas tampa lėtesnis.  

Asmeninis hostingas

Tokio tipo paslaugos yra skirtos konkrečiai internetinei svetainei, todėl galima išvengti jos valdymo sulėtėjimo. Tai padeda greičiau atlikti įvairius veiksmus, tačiau paslaugų kaina tampa didesnė. Nors dažnais atvejais visiškai pakanka pasirinkti bendro naudojimo hostingą, tačiau tuomet, jei svetainei reikia ganėtinai daug sistemos išteklių bei didesnio saugumo, tokia pasirinkimo galimybė tikrai gali būti pačia palankiausia.

Asmeninis serveris

Galima rinktis ne vien tik asmeninį hostingą, bet taip pat ir asmeninį serverį, kuris suteikia galimybę visiškai jį kontroliuoti ir įsidiegti reikalingas sistemas. Nors įsigijus nuosavą serverį  atsiranda kur kas daugiau galimybių, tačiau įvertinkite, kad toks pasirinkimas yra pats brangiausias.
Jei nesate užtikrinti, kuri šių pasirinkimo galimybių galėtų būti pačia palankiausia, pasitarkite su hostingo tiekėjais, ir kartu tikrai atrasite palankiausią sprendimą.

Our Score

Įrašyti komentarą

Call Now Button