Serveris, kai tai?

Nors naudojimasis internetu šiandien mums tikrai nėra naujiena, tačiau kartais vis dar kyla klausimų, ką reiškia vienas ar kitas kibernetinis terminas. Vienas dažniausiai užduodamų klausimų – kas yra serveris, todėl šį kartą pakalbėkime apie jo reikšmę.

kas yra serveris

Serverio apibrėžimas

Serveris yra kompiuteris, kuris yra pasiekiamas internete (ar kompiuterių tinkle), kuris priima užklausas iš kitų kompiuterių ir jomis remdamasis pateikia tam tikrus atsakymus ar rezultatus. Anksčiau serveriai buvo didelio našumo mašinos, tačiau dabar visas serverių funkcijas atlieka tam pritaikyti kompiuteriai. Kadangi vienas kompiuteris atlieka vis daugiau darbo, kiekvienai funkcijai yra reikalingas atskiras serveris: pavyzdžiui, tinklalapių serveriai priima bei talpina visą informaciją apie tinklalapius. Kai vartotojas suveda tam tikrą internetinės svetainės adresą, serveris paruošia tam tikrą informaciją, kuri yra atvaizduojama tekstiniais ir grafiniais elementais. Panašiu principu veikia ir pašto serveriai, kurie talpina elektroninius laiškus, kol prie paskyros prisijungia atitinkamas vartotojas. Jei vartotojas yra aptarnaujamas kelių skirtingų tiekėjų ar informacija yra saugoma keliuose skirtinguose kompiuteriuose, pašto serveris sąveikauja su kitais serveriais. Žaidimų serverio veikimo principas yra kiek kitoks nei tinklalapių ar pašto serveris: visi žaidėjai jungiasi prie vieno serverio, kuris apdoroja informaciją tarp žaidėjų ir sudaro tarp jų ryšį.

google reklama straipnis

Serverių tipai

  • • Tinklalapių serveris talpina tinklalapius: kai interneto vartotojas suveda internetinės svetainės adresą, pirmiausia užklausa yra siunčiama į serverį, kuriame paruošiama grįžtamoji informacija, ir tuomet ji yra atvaizduojama užklausą nusiuntusiam vartotojui;
  • Pašto serveris  priima ir saugo elektroninius laiškus, kol vartotojas prisijungia prie savo paskyros. Taip pat šio tipo serveris persiunčia laiškus kitiems serveriams, jei siuntėjo ir gavėjo paskyros yra aptarnaujamos skirtingų paslaugų teikėjų;
  • Žaidimų serveris apjungia tuo pat metu prisijungusius žaidėjus: apdoroja žaidimų duomenis, skaičiuoja rezultatus, ir t.t.

Vienu metu kompiuteryje gali veikti kelių skirtingų funkcijų serverių programos – tinklalapių, el. pašto, ir t.t.  Pravartu žinoti, kad serveriu gali būti vadinama ir programa, kuri atlieka tam tikras serverio funkcijas, todėl kalbant apie serverį vertėtų pasitikslinti kontekstą (gali būti kalbama arba apie programą, arba apie kompiuterį).

Įrašyti komentarą

118GROUP
Rated 5/ 5 based on 73 customer reviews
Digital Star
Lukiškių g. 5, 01108 Lietuva, Vilnius
Phone: +37060695954 100-499€
Call Now Button